Reklama
 
Blog | Jan Orna

Romové u Vltavy.

„Obec Husinec požaduje, aby policisté do nedělního poledne odvedli Romy. Rumunským Romům utábořeným u Vltavy v Husinci u Prahy v neděli hrozí, že budou muset obec opustit. Vedení obce požádalo policii, aby pozemek, na kterém se Romové usídlili, do nedělního poledne vyklidila. Důvodem je, že desítky lidí čekající na uzdravení příbuzného táboří na pozemku, kde nejsou majitelem poskytnuty ani základní hygienické podmínky pro jejich pobyt.“- zpráva na dnešním netu.

Romové se v tomhle případě

chovají tak, jak jim velí jejich tradice a zvyky. Já si myslím, že tolerance k táboření této skupiny v Husinci u Prahy by byla namístě.

Dodržování zákonů a vymahatelnost práva

Reklama

je v Česku ošemetná věc. Dodržovaly se zákony, které si vylobbovala a domluvila skupina vyvolených, například čachry s pozemky. A prošlo to bez velké pozornosti, kromě světlých výjimek, jako je například RESPEKT. Jiné zákony se běžně nedodržují a nikdo adekvátně nereaguje (silniční provoz). Kdyby se do Česka rozejely stovky podobných romských zájezdů, pak by bylo namístě to řešit. V médiích, s policií, s uplatňováním práva.

Vzpomínka na nedávnou minulost.

Po pádu „ŽELEZNÉ OPONY“ („the Iron Curtain“) jsme jezdili v opojení z nově nabyté svobody do Rakouska. Byla to doba, kdy se čeští řidiči při míjení zdravili zablikáním reflektorů. V prorezivělém „Žigulíku“ jsme působili na místní jako exoti, přitom jsme tábořili „na divoko“.

Rakušané byli tehdy tolerantní. Nezapomínejme na to.

 

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.
Reklama